لزوم رنگ آمیزی و خط کشی پارکینگ های اداری

  1. خانه
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. لزوم رنگ آمیزی و خط کشی پارکینگ های اداری
خط کشی پارکینگ و رنگ آمیزی و رعایت فاصله خط کشی در پارکینگ های اداری

پارکینگ‌های اداری برای افرادی که در آن جا کار دارند، بسیار مهم و ناگزیر هستند. این افراد ممکن است کارکنان آن اداره و یا مشتریان و مراجعان به اداره باشند و معمولاً ظرفیت این پارکینگ‌ها کمتر از تقاضا می‌باشد. به همین دلیل، خط‌کشی و رنگ آمیزی در پارکینگ های اداری بسیار مهم است. در این نوشته، اهمیت خط‌کشی در پارکینگ‌های اداری و روش‌های صحیح خط کشی پارکینگ و رنگ آمیزی و فاصله آن‌ها بررسی می‌شود.

 

اهمیت خط کشی و رنگ آمیزی در پارکینگ های اداری

مهمترین دلیل برای خط کشی و رنگ آمیزی در پارکینگ‌های اداری، کمک به سازماندهی و ترتیب‌دهی به روش پارک‌کردن خودروها است.

 

خط کشی پارکینگ و اهمیت آن

 

با آموزش خط کشی پارکینگ و خط‌کشی صحیح، امکان پارک‌کردن خودروها در فضاهای مشخص شده و ایجاد مسیرهای خروج و ورود وجود دارد. در واقع به جلوگیری از پیچیدگی و ازدحام در پارکینگ‌ها کمک می‌کند. همچنین، این کار به افزایش ظرفیت پارکینگ‌ها و کاهش احتمال برخورد خودروها به یکدیگر و ایجاد تصادف کمک می‌کند.

 

مطالعه کنید: سبک دکوراسیون داخلی چیست و انواع آن کدام است؟

 

رنگ خط کشی پارکینگ اداری

رنگ به‌کارگرفته شده، باید استحکام بالایی داشته باشد. پیش از هر چیزی بایسته است که میزان استحکام و کیفیت رنگ استاندارد و قابل قبول باشد.

رنگ خط کشی پارکینگ اداری باید مطابق با استانداردهای ملی باشد. اغلب خطوط پارکینگ در رنگ سفید که نماینده یک خط عادی هستند، و یا زرد که برای خطوط اختصاصی و محل بارگذاری استفاده می‌شوند، رنگ آمیزی می‌شوند. این رنگ‌ها به ترتیب برای خطوط افقی و عمودی استفاده می‌شوند.

 

رنگ خطوط خط کشی پارکینگ باید مطابق با استانداردهای مشخصی انتخاب شود. رنگ‌هایی که در خطوط خط کشی پارکینگ به‌کارگرفته می‌شوند، می‌بایستی که با شرایط مختلف انطباق داشته باشند. به طور کلی، رنگ‌های تیره برای محل‌های پارکینگ داخلی مناسب هستند، زیرا ظاهر کثیف و خطرناکی که با استفاده از رنگ‌های روشن برای پارکینگ‌های داخلی ایجاد می‌شود، کاهش می‌یابد.

 

خط کشی پارکینگ و انتخاب رنگ مناسب برای خط کشی در پارکینگ

 

این مقاله را مطالعه کنید: انواع سایبان پارکینگ از نظر جنس و شکل و کاربردها

 

رنگ مناسب برای خط کشی پارکینگ

برای این کار باید رنگی انتخاب شود که در برابر خوردگی و سایش مقاوم باشد. رنگ‌های زرد و سفید به عنوان رنگ‌های استاندارد برای خط کشی پارکینگ بیرونی شناخته می‌‌شوند. رنگ زرد برای ترافیک جهت و هشدار دادن در محل‌‌های خطرناک و رنگ سفید برای خطوط معمولی به کار می‌رود. همچنین می‌توان از رنگ‌های دیگری نیز مثل رنگ آبی برای خطوط پارکینگ افراد دارای معلولیت استفاده کرد.

از آنجایی که پارکینگ‌های اداری به طور معمول در داخل ساختمان‌ها قرار دارند، در بسیاری از موارد، فردی که برای اولین بار وارد ساختمان می‌شود، ممکن است با مشکلاتی مواجه شود و نتواند به‌راحتی مکان پارکینگ موردنظر خود را پیدا کند. با خط‌کشی و رنگ‌آمیزی مناسب، می‌توان به راحتی به این مشکلات پایان داد. همچنین، به دلیل اینکه پارکینگ‌های اداری باید به گونه‌ای طراحی شوند که بتوانند حداکثر تعداد خودروها را در محدوده مجاز ممکن استقبال کنند. خط کشی پارکینگ به دقت و وقت بیشتری نیاز دارد تا از فضای موجود حداکثر استفاده شود.

بنابراین، رنگ خطوط نیز می‌تواند راحت‌تر به رسیدن به این هدف کمک کند. رنگ باید به گونه‌ای انتخاب شود که با رنگ پیش زمینه پارکینگ تفاوت واضحی داشته باشد تا بتوان به راحتی خطوط را تشخیص داد. به عنوان مثال، اگر پارکینگ دارای پشت زمینه تیره باشد، خطوط را با رنگ سفید و برعکس باید اگر پشت زمینه روشن باشد، خطوط را با رنگ تیره باید رسم کرد. همچنین، با توجه به اینکه پارکینگ‌های اداری بیشتر از همه در روزکاری استفاده می‌شوند، رنگ‌هایی مانند سفید، زرد و سبز می‌توانند برای خطوط استفاده شوند. چرا که این رنگ‌ها باعث افزایش روشنایی در پارکینگ می‌شوند و افراد را به مسیر درست هدایت می‌کنند.

 

بخوانید: قرارداد پیمانکاری ساختمان بامصالح و بدون مصالح چگونه است؟

 

فاصله استاندارد خط کشی در پارکینگ های اداری

همچنین، در مورد فاصله استاندارد خط کشی پارکینگ های اداری باید توجه شود. فاصله بین خطوط باید به‌گونه‌ای باشد که بتوان به راحتی خودرو را پارک کرد و از میان خطوط راه رفتن داشت. فاصله مناسب بین خطوط پارکینگ، می‌تواند به افراد کمک کند تا به راحتی و با دقت به جایگاه پارک خود برسند. برای پارکینگ های اداری، فاصله معمول بین خطوط حداقل 2.5 متر و حداکثر 3.5 متر است. البته این فاصله، بسته به ابعاد خودروهایی که در پارکینگ. همچنین باید توجه داشت که خطوط پارکینگ به گونه‌ای کشیده شوند که ظاهر پارکینگ زیبا و آراسته و در عین حال برای رانندگان قابل‌فهم باشد.

 

خط کشی پارکینگ و رعایت فاصله خطوط در پارکینگ های اداری

 

مطالب مرتبط: هوشمند سازی پارکینگ و روش بهسازی پارکینگ ها

 

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا لزوم خط کشی و رنگ آمیزی در پارکینگ های اداری را بیان کنیم و با بیان فاصله استاندارد خط کشی پارکینگ اداری و رنگ مناسب برای خط کشی پارکینگ، به شما کمک کنیم تا از پارکینگ اداری خود به صورت بهینه بهره‌گیری کنید. تا بتوانید با به‌کاربردن نکات مذکور از مشکلات احتمالی که در یک پارکینگ رنگ نشده، یا پارکینگی که به طور اصولی خط نکشیده، برای شما پیش می‌آید، جلوگیری کرده باشیم.

در صورت نیاز به مشاوره و ارائه خدمات رنگ آمیزی و خط‌کشی در هرجایی که در آن پارکینگ داشته باشید، می‌توانید با خدمات طراحی و معماری داخلی ساختمان یا طراحی و سازه ساختمان با تیم شرکت پیشگامان برنابنیان ارتباط برقرار کنید. اگر تمایل دارید اینستاگرام شرکت را دنبال کنید.

وبلاگ, سازه ساختمان
مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید