ارائه دهنده خدمات طراحی سالن کنفرانس

  1. خانه
  2. /
  3. خدمات
  4. /
  5. ارائه دهنده خدمات طراحی سالن کنفرانس

بد نیست بدانید برای هر کسب و کار کوچکی که نیاز به سالن کنفرانس دارد. طراحی سالن کنفرانس مطابق با نیازهای آن کسب‌وکار بسیار مهم است. چرا که از سالن کنفرانس در انواع جلسات هیأت مدیره تا مناسبت‌ها و مهمانی‌های اداری استفاده می‌شود پس آشنایی با طراحی دکوراسیون سالن کنفرانس لازم است و تجهیزات آن به خوبی انجام شود. برای آشنایی بیشتر با خدمات طراحی سالن کنفرانس توسط پیشگامان برنابینان تا آخر مطلب همراه ما باشید.

آیکن طراحی سالن کنفرانس

بررسی بخش‌های مختلف سالن کنفرانس

طراحی سالن کنفرانس و بخش های اتاق کنفرانس

 

ورودی و خروجی سالن

به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت مخصوصا در سالن‌های بزرگ حتما چند ورودی و خروجی در طراحی‌ سالن کنفرانس در نظر گرفته شود. ورودی و خروجی باید از داخل سالن برای حضار قابل مشاهده باشد. ورودی‌ها باید جوری در نظر گرفته شوند که هنگام تجمع یا حوادث پیش‌بینی نشده به عنوان خروجی اضطراری مورد استفاده قرار گیرند.  از لحاظ مسائل نظارتی و امنیتی دسترسی کامل به مسئولین حراست بدهد.

راهروهای سالن کنفرانس

به ازای هر 100 نفر نیاز است که 70 سانتی‌متر راهرو در طراحی سالن کنفرانس در نظر گرفته شود. البته لازم است محل عبور و تردد افراد با عصا و ویلچر را هم در نظر بگیرید. تعداد راهرو هم مهم است. چرا که در چینش صندلی‌ها تأثیرگذار است.

فضای خدماتی

تنها و مهم‌ترین نکته در خصوص فضای خدماتی این است که سرویس بهداشتی به سالن کنفرانس نزدیک باشد، از سمت سالن به سرویس دید واضحی وجود نداشته باشد تا تردد افراد برای سرویس راحت‌تر باشد.

پذیرش

بهتر است از سازندگان و کسانی که برای شما وظیفه طراحی سالن کنفرانس و نیز خدمات طراحی و سازه ساختمان ارائه می‌دهند، جهت طراحی سالن پذیرش یا انتظار برای زمان‌هایی که سالن کنفرانس آماده نیست، درخواست نمایید. به طور متوسط برای هر 200 نفر نیاز به  50 تا 120 متر مربع سالن پذیرش است.

چیدمان صندلی‌ها

در چیدمان صندلی باید به دو نکته توجه کرد و آن دو اندازه صندلی‌ها و فاصله هر صندلی از دیگری است. بهتر است فاصله بین صندلی‌ها در تمامی ردیف‌ها یکی باشد. هنگام ساخت سالن کنفرانس باید ظرفیتی که مدنظر دارید را به سازندگان اعلام تا در صورت امکان به اندازه آن فضا برای صندلی‌ها تعیین کنند.  علاوه بر این زاویه دید حضار هم مهم است. صندلی‌ها باید جوری چیده شوند که حضار برای مشاهده‌ سخنران و دیگر اعضا به سختی نیفتند.

 

اصول طراحی سالن کنفرانس

طراحی سالن کنفرانس و اصول طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کنفرانسی

 

انتخاب صندلی‌ مناسب

انتخاب صندلی‌ برای اتاق کنفرانس خیلی مهم است. صندلی باید طبق اصول استاندارد و ارگونومی خریداری شود تا مدیران و کارمندان در طی جلسات طولانی خسته و اذیت نشوند، به علاوه ظاهر شیک و قابل قبولی هم داشته باشد.

نورپردازی مناسب سالن کنفرانس

فراموش نکنید عدم نور کافی و مناسب، باعث خستگی و بهم خوردن تمرکز افراد می‌شود. بنابراین حتما نورپردازی سالن کنفرانس عالی باشد و پرده‌های استاندارد انتخاب شود.

اکوستیک بودن سالن کنفرانس

آکوستیک بودن سالن کنفرانس بسیار مهم است. این کار یکی از اصول طراحی اتاق کنفرانس و از خدمات طراحی و معماری داخلی ساختمان است که مجریان طرح باید پیاده سازی کنند. آکوستیک بودن اتاق کنفرانس از سروصدای بیش از حد می‌کاهد و باعث می‌شود صداها بدون اکو و رسا به دیگران برسد. ضمنا اگر جلسات محرمانه است از درز پیداکردن صدا به بیرون جلوگیری می‌کند. حتی می‌توان از خدمات سیستم‌های حفاظتی نیز برای امنیت بیشتر جلسات استفاده کرد.

تجهیزات سالن کنفرانس و میز کنفرانس

قطعا در طراحی اتاق کنفرانس، تجهیزات سالن کنفرانس و میز کنفرانس بسیار مهم و حیاتی است. از انواع تجهیزات سالن کنفرانس می‌توان به سیستم های حفاظتی هوشمند و انواع آن، سیستم‌های صوتی و تصویری، میز، میکروفون و بردهای هوشمند و… اشاره کرد که همگی حائز اهمیت بوده و برای برگزاری یک جلسه کامل وجود آنها ضروری است.

سیستم صوتی تصویری مناسب

احتمالا این سوال برایتان پیش آمده است که سیستم اتاق کنفرانس چیست و انواع آن کدامند؟ یکی از مهم‌ترین‌ها در طراحی داخلی سالن کنفرانس استفاده از سیستم صوتی و تصویری مناسب است. در واقع خیلی مهم است سیستم‌ صوتی و تصویری به روز و مجهز باشد. مخصوصا اگر ارائه جلسات تصویری باشد. سیستم خوب، تمرکز حضار و کیفیت جلسه را بیشتر می‌کند. این نکته در طراحی سالن کنفرانس اداری بسیار مهم‌تر است چرا که مسائل مهمی در جلسات اداری بیان می‌شود.

 

کلام آخر

قطعا اگر بخواهید برای سالن کنفرانسی که قصد ساخت آن را دارید، بهترین سیستم‌ها را داشته باشید. لازم است درباره‌ی این سوال خدمات شبکه کامپیوتری و سیستم های ارتباطی شبکه های کامپیوتری چیست و انواع آن کدامند؟ به خوبی فکر کرده و از یک تیم قوی برای داشتن سیستم‌های ارتباطی شبکه‌ کامپیوتری کمک گرفته و از خدمات آنها استفاده کنید. می‌توانید با مشاورین سایت پیشگامان برنابینان در تماس باشید و سوالات لازم در خصوص این خدمات و ساخت سالن کنفرانس را پرسیده و به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

فراموش نکنید کار ساخت سالن کنفرانس بسیار حساس است، لازم است تمام نکات به خوبی در آن اجرا و رعایت شود، پس وجود یک تیم قوی در کنار شما ضروری است. برای تهیه انواع‌ ملزومات سیستم کامپیوتری، دوربین مدار بسته و… به بخش فروشگاه سایت مراجعه کنید.

اطلاعات تماس

02144441008
09301192540

شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید:

LinkedIn
Instagram
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید