انواع سالن کنفرانس و میکروفون سالن کنفرانس کدام است؟

  1. خانه
  2. /
  3. سالن کنفرانس
  4. /
  5. انواع سالن کنفرانس و میکروفون سالن کنفرانس کدام است؟
انواع سالن کنفرانس

سالن کنفرانس‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین نیاز‌های شرکت‌های مختلف شناخته می‌شوند. وجود انواع اتاق کنفرانس در سازمان‌ها، شرکت‌ها، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، ادارات و… کاملا لازم و ضروری است. از این جهت آشنایی با طراحی دکوراسیون سالن کنفرانس اهمیت ویژه‌ای دارد.

سالن کنفرانس‌ها امروزه از تکنولوژی‌های به روز و مدرنی استفاده می‌کنند. به طوری که از سیستم سنتی به سمت سیستم‌های دیجیتال روی آورده‌اند. بنابراین برای طراحی و اجرای سالن‌ کنفرانس برقراری ارتباط، کنترل مرکزی، عملکرد آسان، مستند سازی و… از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

بنابراین شناخت تجهیزات سالن کنفرانس، انواع سالن کنفرانس، هزینه طراحی، سیستم های حفاظتی و نظارتی سالن کنفرانس و قیمت تجهیزات و اجاره سالن کنفرانس لازم است.

 

تجهیزات انواع سالن کنفرانس

با توجه به اینکه سالن کنفرانس یکی از مکان‌های اساسی در هر اداره یا شرکتی به حساب می‌آید بنابراین طراحی و تجهیز این سالن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به طور کلی تجهیزات انواع سالن کنفرانس کاملا گسترده بوده و شامل میکروفن‌های سالن کنفرانس، سیستم کنفرانس، ایپسکرفون‌ها و… می‌باشد.

استفاده از این تجهیزات در طراحی سالن کنفرانس کاملا لازم و حیاتی است. یکی از تجهیزات مهم و کاربردی سیستم صوتی سالن کنفرانس یا سالن میکروفون است. به طوری که  انواع میکروفون سالن کنفرانس با تفاوت‌های شایان مشاهده می‌شود. همچنین استفاده از این وسیله در همایش‌های متعدد و کنفرانس‌ها لازم است. بنابراین شناخت و انتخاب یک میکروفون با کیفیت برای سالن کنفرانس ضروری می‌باشد. عموماً در سالن‌های کنفرانس از میکروفن‌های رومیزی استفاده می‌شود.

 

میکروفن‌های گردن غازی

 

انواع سالن کنفرانس؛ میکروفن گردن غازی

 

یکی از اصلی‌ترین میکروفون‌ها در انواع سالن کنفرانس میکروفون‌های گردن غازی می‌باشند. این میکروفون‌ها مشابه گردن غاز هستند و دارای کیفیت بسیار بالایی می‌ باشند. به طوری که این نوع میکروفون‌ها به عنوان بهترین راه برای دریافت هر نوع صدا به حساب می‌آیند.

میکروفون‌های گردن غازی اختصاصی عمل می‌کنند و با توجه به انواع سالن کنفرانس دارای اسپیکر مخصوص به خود نیز می‌باشند. همچنین استفاده از این میکروفون‌ها منجر می‌شود که صدا به تمامی اعضای حاضر در سالن کنفرانس منتقل شود. از طرفی این نوع میکروفون نویز پس زمینه را ندارد. با این حال در این محصول از کابل‌های زیادی استفاده می‌شود.

 

میکروفونهای سقفی

 

انواع سالن کنفرانس؛ میکروفن سقفی

 

میکروفون‌های سقفی در انواع اتاق کنفرانس قابل مشاهده هستند. از این نوع میکروفون‌ها می‌توان به صورت دائمی استفاده کرد‌. این میکروفون‌ها در سقف نصب می‌شوند. همچنین قابلیت آویزان شدن از سقف را همانند لوستر دارند. میکروفون‌های سقفی از رایج ترین میکروفون‌ها در انواع سالن کنفرانس به حساب می‌آیند که برای مشاوره خرید این میکروفن در اینستاگرام می‌توانید دنبال کنید.

از طرفی آویزان کردن میکروفون‌های سقفی سبب زیبا شدن سالن کنفرانس می‌شود. لازم به ذکر است که کیفیت این میکروفن‌ها بسیار زیاد است به طوری که کاربران می‌توانند هر نوع صدایی را بشنوند. همچنین میکروفون‌های سقفی می‌توانند بدون کابل کشی نصب شوند و مورد استفاده قرار بگیرند بدون اینکه مشکلی در انتقال صدا صورت بگیرد. تعداد این میکروفن‌ها بستگی به انواع سالن کنفرانس و اندازه آن دارد. با این حال این میکروفون معمولاً در سالن‌هایی که اندازه متوسطی دارند، بهتر عمل می‌کند.

میکروفون‌های سقفی از برداشت صدای 360 درجه برخوردار هستند. به طوری که با توجه به اندازه سالن کنفرانس و میزان ارتفاع سقف تنظیم می‌شوند و می‌توانند همه سالن را مورد پوشش قرار دهند. با این حال برای اطلاع از دیگر ویژگی‌های این میکروفون می‌توانید با فروشندگان تماس حاصل کنید.

 

میکروفن باندری

 

انواع سالن کنفرانس؛ میکروفن باندری

 

یکی از رایج‌ترین میکروفون‌ها در انواع سالن کنفرانس میکروفون باندری است. این میکروفون با نام میکروفون مرزی نیز شناخته می‌شود که به میزان زیادی در سالن‌های کنفرانس مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای تجهیز سالن کنفرانس از بهترین گزینه‌ها به حساب می‌آید.

میکروفون باندری یا مرزی نوعی میکروفون است که بر روی سطوح نصب می‌شود. از طرفی دارای زاویه خاصی از محیط است. این میکروفون کیفیت مناسبی دارد. لازم به ذکر است که با بررسی ویژگی‌ها و خدمات طراحی سالن کنفرانس می‌توانید با ویژگی‌های این میکروفون بیشتر آشنا شوید.

 

سیستم کنفرانس

 

انواع سالن کنفرانس؛ سیستم کنفرانس

 

همانطور که گفته شد سیستم کنفرانس یکی از تجهیزات مهم در انواع سالن‌ کنفرانس به حساب می‌آید. با این حال استفاده از سیستم کنفرانس همواره ضروری نیست. به طور کلی در اتاق‌های کنفرانس کوچک نیازی به این سیستم نمی‌باشد و اضافه کردن سیستم کنفرانس و یا برخی تجهیزات دیگر به عنوان هزینه اضافی در نظر گرفته می‌شود. در سالن‌های کوچک وجود یک میکروفون مرکزی و یا یک اسپیکرفون کافی است. اما در سالن‌های بزرگ وجود تجهیزات کامل لازم است.

 

اسپیکرفون و دوربین مداربسته

 

انواع سالن کنفرانس؛ اسپیکرفون و دوربین مداربسته

 

اسپیکرفون دستگاه دریافت کننده صدا و پخش کننده صدا از مهمترین لیست تجهیزات لازم برای سالن کنفرانس می‌باشد. وجود این محصول در اتاق‌های کنفرانس با اندازه کوچک ضروری است همچنین اسپیکرفون‌ها می‌توانند در اتاق‌های کنفرانس متوسط نیز مورد استفاده قرار گیرند.

این محصولات دارای پوشش 360 درجه می‌باشند. اسپیکرفون‌ها دارای انواع مختلفی هستند و در برخی از این محصولات قابلیت پوشش دهی صدا بیشتر است. به طوری که دارای قابلیت‌های خاصی هستند که در  کانال‌های تلگرام می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

دوربین‌های مداربسته نیز از مهم‌ترین تجهیزات در سالن کنفرانس به حساب می‌آیند. این محصولات نیز انواع مختلفی دارند. همچنین مدل‌های پیشرفته دوربین‌های مداربسته شامل کیفیت فوق العاده بالایی هستند.

وجود دوربین‌های مداربسته در اتاق کنفرانس‌های کوچک، بزرگ و متوسط در هر صورت ضروری است. به طوری که می‌توان با مراجعه به سایت ها بررسی کرد که سیستم دوربین مداربسته چیست و کاربرد آن کدام است؟

دوربین‌های مداربسته دارای قیمت، کیفیت و قابلیت های متعددی می‌باشند. بنابراین شناخت قابلیت‌های این دوربین‌ها با توجه به اتاق کنفرانس مورد نظر ضروری است و کمک شایانی به انتخاب دوربین مناسب می‌کند.

 

جمع‌بندی

تجهیزات زیادی در انواع سالن کنفرانس وجود دارد. به طوری که می‌توانید در مشاوره ساختمان سازی به صورت آنلاینی و رایگان این تجهیزات را بررسی کنید و وسیله مناسب سالن را انتخاب کنید.

اما به طور کلی تجهیزات سالن کنفرانس شامل میکروفون، دوربین مداربسته، سیستم کنفرانس، اسپیکرفون‌ها و… می‌شود. وجود هر یک از این تجهیزات در اتاق‌های کنفرانس متفاوت است و به موارد متعددی بستگی دارد.

ناگفته نماند تجهیزات سالن کنفرانس شامل وسایل جزئی دیگر می‌باشند که فروشگاه ما این تجهیزات را به طور کامل برای شما شرح می‌دهد. شما نیز می‌توانید درباره ما تحقیق کرده و با خدمات ما در زمینه تجهیزات سالن کنفرانس آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید