سیستم‌ های هوشمند ساختمان bms چیست؟

 1. خانه
 2. /
 3. سازه ساختمان
 4. /
 5. سیستم‌ های هوشمند ساختمان bms چیست؟
معرفی سیستم‌ های هوشمند ساختمان

با پیشرفت تکنولوژی در زمینه ساخت و ساز، سیستم‌ های هوشمند ساختمان زیادی وارد بازار شدند که نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کرد. سیستم‌ های هوشمند ساختمان یکی از بهترین تکنولوژی‌هایی است می‌توان در این زمینه به آن اشاره کرد. شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که این سیستم‌ها چه کارایی دارد و به طور کلی مزایا، معایب و کاربرد آن چیست. در ادامه مطلب به بررسی این مطلب خواهیم پرداخت که سیستم‌ های هوشمند سازی ساختمان bms چیست؟ چه مزایا و معایبی دارد و در چه زمینه‌ای به کار گرفته می‌شود؟ برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

سیستم‌ های هوشمند ساختمان bms چیست؟

به طور کلی در تعریف سیستم‌ های هوشمند ساختمان یا همان سیستم‌های اتوماسیون ساختمان باید گفت که مجموعه روش‌ها و تجهیزاتی که با استفاده از کامپیوتر به انجام اموراتی مانند تجهیزات الکتریکی و مکانیکی ساختمان، روشنایی، تهویه، سیستمهای امنیتی، دوربین مداربسته، اعلام حریق و …. می‌پردازد.

در واقع می‌توان گفت که سیستم‌ های هوشمند ساختمان bms، مجموعه‌ای از سخت‌افزار‌ها و نرم‌افزار‌ها هستند که وظیفه‌ی مانیتورینگ و کنترل مسائل مهم و حیاتی را در ساختمان انجام می‌دهند. در صورت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و خدمات سیستم نظارتی و حفاظتی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

وظیفه سیستم‌ هوشمند سازی ساختمان bms، کنترل مداوم بخش‌های مختلف ساختمان به نحو متعادل برای امور فوق الذکر است. این وظایف در شرایط بهینه و با این هدف مهم مصارف ناخواسته و منابع انرژی کاهش پیدا کند، انجام خواهد شد. در واقع سیستم‌ های هوشمند ساختمان دربرگیرنده تمامی سرویس‌های الکتریکی، مکانیکی و حفاظتی موجود در ساختمان است که بدون وقفه انجام می‌شود. برای مشاهده این سرویس‌ها می‌توانید به اینستاگرام ما مراجعه نمایید.

انواع سیستم‌ های هوشمند ساختمان کدام است؟

سیستم‌ های هوشمند ساختمان به دسته‌ها و انواع مختلفی تقسیم می‌شود. در واقع می‌توان گفت که انواع سیستم‌ های هوشمند ساختمان نقش مهمی در تامین ایمنی و حفاظت از ساختمان را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات سازه ساختمان و انواع آن می‌توانید به سایت ما مراجعه نمایید.

در ادامه انواع سیستم‌ هوشمند ساختمان ذکر شده است.

 1. سیستم‌ های تهویه مطبوع
 2. تجهیزات الکترومکانیکی از جمله آسانسور، پله برقی و UPS
 3. سیستم‌های روشنایی و توزیع برق
 4. سیستم اعلام حریق
 5. سیستم مدیریت انرژی
 6. سیستم مدیریت هوشمند اتاق‌های هتل
 7. سیستم کنترل تردد
 8. سیستم خانه هوشمند(مخصوص واحد‌های اداری)
 9. سیستم احضار پرستار
 10. سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ

لازم به ذکر است که هر کدام از انواع سیستم‌ های هوشمند ساختمان با مشخصات ویژه‌ای که دارد می‌تواند در مکان‌های مختلفی به کار گرفته شود. نکته‌ای که در این بین اهمیت دارد این است که حتما قبل از نصب این سیستم‌ها با کارایی هر کدام از آن آشنا شویم. برای کسب اطلاعات در زمینه انواع این سیستم‌ها می‌توانید از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید.

 

آشنایی با انواع سیستم‌‌ های هوشمند ساختمان

 

مزایا سیستم‌ های هوشمند سازی ساختمان bms

سیستم‌های حفاظتی هوشمند و انواع آن به عنوان یک تکنولوژی جدید و مفید تولید شده و به بازار روانه شدند. بنابراین لازم است که قبل از استفاده از این سیستم‌ها با مزایا و فواید سیستم خانه هوشمند bms آشنا شویم. شناسایی مزایای سیستم‌ هوشمند ساختمان به ما کمک می‌کند تا بتوانیم محورهای اصلی فعالیت‌ها و کارایی سیستم‌ های حفاظتی هوشمند و انواع را شناخته و در موارد مناسب به کار ببریم.

از مهمترین فواید و مزایای سیستم کنترل هوشمند ساختمان می‌توان موارد زیر را برشمرد:

 1. صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 2. کاهش هزینه‌های نگهداری و جاری ساختمان
 3. افزایش ایمنی و سطح رفاه کاربران
 4. افزایش طول عمر و کاهش استهلاک ساختمان
 5. جلوگیری از بروز حوادثی از جمله آتش‌سوزی و برق گرفتگی
 6. جلوگیری از انجام امور تجاری به صورت هوشمند
 7. برقراری کنترل از راه دور و خارج از منزل با استفاده از وب یا موبایل
 8. امکان برقراری سناریو های متفاوت متناسب با سلیقه کاربران
 9. امکان دسترسی و کنترل راحت تجهیزات مشاع مانند پارکینگ
 10. امکان کنترل گروهی و تکی تجهیزات

 

مزایای سیستم های هوشمند سازی ساختمان

 

معایب سیستم خانه هوشمند bms

سیستم‌ هوشمند ساختمان علاوه بر برخورداری از مزایا و فوایدی که دارند، شامل یکسری معایب نیز می‌شوند که لازم است در مورد آنها آگاهی کامل داشته باشید. در واقع شناسایی و اطلاع از معایب سیستم خانه هوشمند bms به شما کمک می‌کند تا در هنگام نصب و بعد از آن نکات مربوطه را رعایت نمایید. برای مشاوره ساختمان سازی به صورت آنلاین و رایگان می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

از مهمترین معایب سیستم‌ های هوشمند ساختمان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سیم‌کشی سیستم‌ هوشمند ساختمان بسیار پیچیده بوده و برای نصب و تعمیر آن لازم است که حتما به کارشناسان تخصصی در این زمینه مراجعه شود.
 • عملکرد سیستم کنترل هوشمند ساختمان به صورت نرم افزاری بوده و برای همه‌ی افراد ممکن نیست.
 • سیستم‌ های هوشمند ساختمان قابل تبدیل به سیستم‌های سنتی نبوده و نمی‌توان بدون تخریب این سیستم‌ها را جایگزین نمود.
 • در صورت بروز خرابی از یکی از قسمت‌های اصلی این سیستم‌ها، تمامی تجهیزات از دسترس کاربر خارج می‌شوند. به همین منظور می‌توانید آموزش هوشمند سازی برق ساختمان را در اینترنت مشاهده نمایید.

 

معایب سیستم‌‌ های هوشمند ساختمان

 

کاربرد سیستم کنترل هوشمند ساختمان

سیستم‌ های هوشمند ساختمان از کاربردهای زیادی برخوردارند. برای مثال شما می‌توانید هوشمند سازی پارکینگ و روش بهسازی پارکینگ‌ها را با استفاده از این سیستم به راحتی انجام دهید. استفاده از سیستم‌های هوشمند ساختمان در مکان‌هایی مانند هتل‌ها، مراکز اداری، پاساژ‌ها، ویلاها و … بیشترین کاربرد را دارد.

مهمترین کاربردهای سیستم‌ های هوشمند سازی ساختمان bms در این اماکن عبارتند از:

 • کنترل دمای ساختمان
 • خاموش شدن لامپ های اضافی در ساختمان به طور خودکار
 • کنترل کرده زمانی به منظور استفاده از وسایل برقی پرمصرف
 • هشدار داده برای درب و پنجره در فصل‌های سرد و گرم
 • کنترل کردن کلیپ‌ها با استفاده از ریموت کنترل
 • خاموش کردن جریان الکتریکی در لوازم برقی که استفاده نمیشود.

سخن آخر

استفاده از سیستم‌ های هوشمند ساختمان به منظور ایجاد آسایش و رفاه در اماکن مختلفی انجام می‌شود. از این رو این سیستم امروزه توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است. ما در این مطلب ضمن معرفی این سیستم‌ها، در مورد مزایا، معایب و کاربرد آن اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دادیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ما می‌توانید به کارشناسان ما مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید